– Realia pokazują, że możemy wykorzystać doświadczenia z Ziemi. Firmy, które uczestniczą w podboju kosmosu są zainteresowane wykorzystaniem m.in. druku 3D, który umożliwia sterowanie i automatyzację i jest jedyną technologią dającą możliwość budowania obiektów na księżycu czy na Marsie – mówił prof. Waldemar Pichór z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który podczas sesji otwarcia XII konferencji DNI BETONU, w dniu 9 października 2023 r., wygłosił referat pt. „Wykorzystanie druku 3D w budownictwie kosmicznym”. Zachęcamy do obejrzenia kilku wywiadów z uczestnikami konferencji: prof. Waldemarem Pichórem, Marcinem Popkiewiczem oraz prof. Martą Kosior – Kazberuk.
NA KSIĘŻYCU LUB NA MARSIE BĘDZIEMY DRUKOWAĆ BUDOWLE
– Realia pokazują, że możemy wykorzystać doświadczenia z Ziemi. Firmy, które uczestniczą w podboju kosmosu są zainteresowane wykorzystaniem m.in. druku 3D, który umożliwia sterowanie i automatyzację i jest jedyną technologią dającą możliwość budowania obiektów na księżycu czy na Marsie – mówił prof. Waldemar Pichór z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który podczas sesji otwarcia XII konferencji DNI BETONU, w dniu 9 października 2023 r., wygłosił referat pt. „Wykorzystanie druku 3D w budownictwie kosmicznym”.
NIEWĄTPLIWIE MACIE OLBRZYMIE WYZWANIE
Marcin Popkiewicz, redaktor portalu „Nauka o klimacie” ocenia działania związane z dekarbonizacją sektora cementowego i betonowego.
KONFERENCJA DNI BETONU – TU JEST MOJE MIEJSCE
– Jako inżynier budownictwa powiem, że tu jest moje miejsce. Jeżeli chodzi o dydaktykę, to konferencja DNI BETONU jest najlepszym miejscem do sieciowania, nawiązywania i podtrzymywania kontaktów – mówiła prof. Marta Kosior Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej.